Otthon / Dorog hírei / XIV. ISTER-GRANUM EURORÉGIÓS VERS- ÉS MESEMONDÓ VERSENY
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

XIV. ISTER-GRANUM EURORÉGIÓS VERS- ÉS MESEMONDÓ VERSENY

Lezárult a Féja Géza Közösségi Ház vers-és mesemondó versenye.

Verseny ideje: 2017. április 22-23.

Helyszín: Féja Géza Közösségi Ház, Esztergom-kertváros

Szervező: Nagy Anita

Köszöntő: Tóth Tamás Béla, a Féja Géza Közösségi Ház igazgatója

Műsorvezető: Nagy Tímea, Lehotai Lili

A zsűri elnöke: Sinkó Gyula, szerkesztő

A verseny zsűrijének tagjai:

Maronka Csilla, színésznő

Graczár Mihály, amatőr színész

Támogatók:

Esztergom Város Önkormányzata

A Művelődés Háza-Esztergom

Strázsahegyi Közösségi Televízió

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A versenyre 19 iskolából érkezett nevezés: Bajnai Simor János Általános Iskola Telephelye-Epöl, Babits M. Általános Iskola-Esztergom,  Táti III. Béla Általános Iskola,  Feszty Á. Általános Iskola-Komárom, Petőfi Sándor Általános Iskola-Esztergom, Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog,  Eötvös József Tagiskola-Dorog, Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola-Esztergom, Sárisáp és Környéke Körzeti  Ált. Isk.-Sárisáp, Sárisáp és Környéke Körzeti Ált. Isk.-Dág, Mindszenty J. Kat. Ált. Iskola-Esztergom ,  Arany János Általános Iskola-Esztergom-kertváros, Ady Endre Alapiskola-Párkány, Egyházi Alapiskola-Kéty,  Stampay János Alapiskola-Köbölkút, Alapiskola-Szalka, Alapiskola-Zselíz, Sáró, Kováts József MTNY Alapiskola-Bátorkeszi

A versenyen 71-en vettek részt: 34-en Felvidékről, 37-en Magyarországról.

Kategóriák:1. alsó tagozat – versmondás, 2. felső tagozat – versmondás, 3. alsó tagozat – mesemondás, 4. felső tagozat – mesemondás

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Díjazottak:

Alsós vers:

  1. díj: Gálosi Dorka ( 3.o., Csukás István: A sínen ül egy fehér nyúl; Babits Mihály Általános Iskola-Esztergom, Felk.: Terékné Bódi Szilvia)
  2. díj: Imre Inez ( 2.o., Petőfi Sándor: Arany Lacinak; Zrínyi Ilona Általános Iskola-Dorog, Felk.: Kovács Klára)
  3. díj: Horváth Jázmin (2.o., Finy Petra: A parajos gőte; Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Barzsóné Varga Márta)

Különdíj:

Tóth Gellért (1.o., Pál Mária: Nehéz szerelem; Egyházi alapiskola – Kéty, felk.: Molnár Judit)

Pákozdi Dorina (2.o., Kovács András Ferenc: Egy pettyes petymeg, Egyházi Alapiskola – Kéty, felk.: Molnár Judit)

Árkosi Viktória (1.o., Szalai Borbála: A hűséges útitárs, Eötvös József Tagiskola-Dorog, felk.: Hamál Andrea)

Felsős vers:

  1. díj: Hordós Kíra (8.o., Kányádi Sándor: Pantomim, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Antal Tímea
  2. díj: Hájik Vivien  (8.o., Erdélyi József: Anyai szó, Alapiskola-Szalka, felk.: Soós Éva)
  3. díj:Molnár Vivien (7.o., Szabó T. Anna: A reformkori nők, Egyházi Alapiskola – Kéty, felk.: Molnár Judit)

Különdíj:

Kovács Emese (6.o., Petőfi: Csokonai, Ady Endre Alapiskola-Párkány, felk.: Jakubík Terézia)

Berecz Anna (6.o., Szabó Lőrinc: Nyitnikék, Mindszenty József Kat. Általános Iskola – Esztergom, felk.: Bégányi Gáborné Juhász Marianna)

Alsós mese:

  1. díj: Varga Barnabás (2.o., Nógrádi Gábor: Hogyan neveljük az ufót, Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)
  2. díj: Fülöp Etelka (3.o., Lázár Ervin: A kék meg a sárga, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Bohák Valéria)
  3. díj: Keckés Dávid (2.o., Bertók László:Sötétben nem látok aludni Stampay János Alapiskola-Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)

Különdíj:

Karko Laura (4.o., Lázár Ervin: A kék meg a sárga, Alapiskola-Zselíz)

Másik Anita (2.o., Lázár Ervin: A soványító palacsinta, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom)

Renczés Viktória (3., Túrmezei Erzsébet: A drágakő, Kováts József MTNY Alapiskola-Bátorkeszi, felk.: Kajtár Erika)

Felsős mese:

  1. díj: Hordós Kíra (8.o., Karinthy frigyes: Szeretem az állatot, Feszty Árpád Általános Iskola-Komárom, felk.: Antal Tímea)
  2. díj: Kovác Liliána (5.o., A pletykás asszonyok, Stampay János Alapiskola – Köbölkút, felk.: Csepiga Gizella)
  3. díj: Kulcsár-Elek Hanga (5.o., A három leány – magyar népmese, Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola-Esztergom, felk.: Kulcsár-Elek Csilla)

Különdíj:

Veres Emese Fanni (8.o., Fekete István:A vadgalamb, Alapiskola-Szalka, felk.: Soós Éva)

Milus Emma (6., Lázár Ervin: Zsiga föstő fest, Ady E. Alapiskola-Párkány, felk.: Jakubík Terézia)

Janicsek Jázmin (5., Dzsereng Nagy Petra: Klára és a mumusok , Ady E. Alapiskola-Párkány, felk.: Németh Anita)

Mikus Emma (5., Páskándi Géza: A két hencegő fogpiszkáló, Egyházi Alapiskola-Kéty, felk.: Molnár Judit)

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak!

 

Forrás: Féja Géza Közösségi Ház

About regio33

Check Also

Táton találták meg a zavarban lévő nőt aki Dágról tűnt el

A rendőrségre 2018. július 11-én bejelentés érkezett arról, hogy egy 63 éves dági nő ismeretlen …

Hozzászólás