Otthon / Dorog hírei / XIV. ISTER-GRANUM EURORÉGIÓS RAJZVERSENY DÍJÁTADÓ

XIV. ISTER-GRANUM EURORÉGIÓS RAJZVERSENY DÍJÁTADÓ

Véget ért az Ister-Granum Eurorégiós Rajzverseny, lássuk a díjazottakat.

A pályázat téma: hegyeken, völgyeken – kedvenc kirándulóhelyem volt.

Zsűri:

Sándor Ilona festőművész

Dr. Jankainé Németh Szilvia: Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, Esztergom, Strázsa-hegy, látogatóközpont vezető

Bujdos Béla, a KEM Integrált Szociális Intézmény mentálhigiénés munkatársa

A rendezvény helyszíne: Féja Géza Közösségi Ház, Esztergom-kertváros

Megnyitó: Bánhidy László, Esztergom város alpolgármestere

A versenyre 388 rajz érkezett 21 iskolából:

Felvidék: Ipolyszakállos, Nagyölved, Párkány (Liszt F. MA, Ady MTNY A.), Nána, Érsekkéty, Köbölkút, Zselíz, Ógyalla, Szalka

Magyarország: Dorog (Zrínyi, Eötvös, Petőfi), Leányvár, Tokodaltáró, Tát, Süttő, Epöl, Nyergesújfalu, Sárisáp, Kesztölc, Csolnok, Bajna, Tatabánya, Esztergom (Petőfi, Babits, József, Árpád-házi, Mindszenty, EMMI Gyermekotthon, PPKE Gyakorló)

A rendezvény támogatója: Esztergom Város Önkormányzata

Kroki Hobby – Művészbolt, Esztergom

KEM ISZI Glatz Gyula Idősek Klubja

Kreatív Kincsek Alkotó Közössége: Márkos Éva, Barna Ernőné,

Murádin Éva, Vámosi Tiborné, Pálfistyák Istvánné

Szervező: Nagy Anita

Alsós díjazottak

I.díj 

Dombóvári Gréti: A hegyekben sátoroztunk 4.a (Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog)

II.díj 

Michaela Dudasova: „Túrán” 3.o. (Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola, Párkány; felk.: Kaplán Anna)

III.díj

Kovács Kincső 4.o. (Petőfi Sándor Általános Iskola, Esztergom)

 

Különdíj:

Sebo Martina: Magas Tátra spec.oszt. (Alapiskola és Óvoda, Ipolyszakállos; felk.: Magda Éva)

Bódi Abigél: „Strázsa-hegy” 4.c (Eötvös József Ált. Isk., Dorog; felk.: Szabó Márta)

Mészáros Kíra: Őrhegyen 2.o. (Epöl, felk.: Nagyné Z. Mária)

Gál Csillag Dorina: Tihanyi Levendulás 3.a (Nánai Alapiskola, fel.: Babiák Veronika)

 

Felsős díjazottak

I.díj 

Tőkés Lili 8.o. (Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog, felk.: P. Tóth Major Krisztina)

II.díj 

Kurali Vanesa: A nagyölvedi határban 8.o. (Alapiskola, Zselíz; felk.: Baka Zsuzsanna)

III.díj 

Bálint Réka: Amikor a cipőm elindul velem kirándulni 9.o. (Liszt Ferenc Művészeti Alapiskola, Párkány)

 

Különdíj:

Mátyás Alíz: Várkastély az Alpokban 6.b (Eötvös József Általános Iskola, Dorog; felk.: Kolonics Péter)

Kovács Hanna: Fotózás az erdei kiránduláson 8.a (Árpád-házi Szent Erzsébet Gimnázium, Esztergom; felk.: Vörösné Gurin Izabella)

Russzó Beáta 5.o. (EMMI Speciális Gyermekotthoni Központ Általános Iskola és Szakiskola, Esztergom; felk.: Cserni Péterné)

Koppi Csilla: Erdő a Gerecsében 7.o. (Kernstok Károly Általános Iskola, Nyergesújfalu)

Kitzieg Evelin: Erdő és patak 7.o. (Kesztölc, felk.:  Erdős Klára)

Bánhidi Hanna: Őszi erdő 5.o. (József Attila Általános Iskola, Esztergom

 

A kiállítás megtekinthető december 8-ig.

About regio33

Check Also

Borvacsora Kesztölcön

A Szivek Pince és a Kostel Vince napján együtt ünnepel!

Hozzászólás