Otthon / Dorog hírei / Bravúros győzelemmel kezdett a Dorog
oznor

Bravúros győzelemmel kezdett a Dorog

Előnyt szerzett és bizakodhat a bányászcsapat.

A legjobb 8 közé jutás volt a tét a labdarúgó Magyar Kupában, ahol az oda-visszavágós rendszerben zajló nyolcaddöntő első mérkőzésén Debrecenbe látogatott a Dorog csapata.

Hiába a hétközi időpont, a pocsék idő, a dorogi szurkolókat semmi sem tántorította el az utazástól, hogy lássák kedvenceiket. Volt aki kisbusszal, volt aki vonattal, volt aki a klub által szervezett nagy busszal tette meg a közel 300 kilométert.

kép: facebook

A kezdés előtt közel 150 dorogi szurkoló volt a vendégszektorban. A hazai oldalról nem kísérte nagy érdeklődés a mérkőzést, elszórva néhány száz fanatikus helyezkedett el a lelátón, ők is csendesen követték az eseményeket. Nem úgy a vendégek, akik az első perctől kezdve fantasztikus hangulatot varázsoltak a stadionba. Érdemes megjegyezni, hogy a néhány éve épült, közel 10 milliárd Ft összköltségű stadion, több helyen beázik, penészedik!

A mérkőzés első tíz percében a hazaiak kezdeményeztek, két helyzetet alakítottak ki, először egy lesgólt értek el, majd Zima kapus védett ziccert. A túloldalon Vígh hatalmas helyzetből a kapu mellé lőtt. Kiegyenlített volt az első félidő, nem látszott az osztálykülönbség a két csapat között.

A második félidőt erőteljesebben kezdte a Loki, azt 56. percben egy beadás után Kinyik perdített a hálóba, 1-0. A további hazai rohamok elmaradtak, egyre többet merészkedett előre a Dorog. Egy rossz labdaátvételt kihasználva Mészáros csapott le a labdára és a kapus mellett a hálóba lőtt, 1-1. Akik a hazai rohamokat várták, csalódniuk kellett, hisz többször is a Dorog kezdeményezett. A 82.percben Sitkut buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt. Mészáros magabiztosan lőtt a kapuba, 1-2.

A hazaiak kétségbeesetten próbálkoztak, de nem tudták feltörni a vendégek védelmét, így a forduló meglepetését okozva győzött a Dorog!

A visszavágót jövő szerdán rendezik Dorogon, 13 órakor.

Jegyzőkönyv (Nemzeti Sport online):

DVSC–DOROGI FC 1–2 (0–0)
Debrecen, 800
 néző. Vezette: Németh Ádám
DVSC: Nagy S. – Kuti (Tisza, 74.), Kinyik, Mészáros N., Ferenczi J. – Bódi (Tabakovic, a szünetben), Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Sós B., 57.) – Takács T., Könyves. Vezetőedző: Herczeg András
DOROG: Zima – Szalai A., Csató M., Bora, Németh Á. – Kitl, Lénárt – Kovács D. (Grabant, 80.), Mészáros Á., Városi (Nagyházi, 70.) – Vígh Á. (Sitku, 76.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kinyik (1–0) az 56., Mészáros Á. (1–1) a 64., Mészáros Á. (11-esből, 1–2) a 82.
MESTERMÉRLEG
Herczeg András:
– A Dorog jobb volt, megérdemelten nyert, mi nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. Javulnunk kell!
Schindler Szabolcs: – Egész jól futballoztunk, bár nem sikerült mindent megvalósítani abból, amit elterveztünk. A másodosztályban sok a párharc, nekünk jobban fekszik, ha az ellenfelünk játszani akar. Az esélyek nem változtak, de annak örülök, hogy az arcunkból mutattunk valamit.